Udowodniono, że dzięki drażniącym podniebienie i kubki smakowe bąbelkom, woda gazowana zdecydowanie lepiej gasi pragnienie. Szybciej odczuwamy po niej ulgę, gdy pojawia się suchość w ustach. Nasycenie wody CO2 sprawia też, że jest ona mniej podatna na rozwój bakterii. Dzięki temu dłużej pozostaje świeża.
Dzięki wodzie gazowanej jelita działają sprawniej, dokładniej usuwając resztki przemiany materii[1]. Pijąc napój tego typu, można zapobiec zaparciom oraz problemom trawiennym.
W badaniach dotyczących wpływu wody gazowanej na tkankę kostną, nie wykazano żadnych negatywnych skutków – zarówno wśród osób dorosłych (także kobiet w wieku okołomenopauzalnym), jak i dzieci. Nie stwierdzono również, by nasycona dwutlenkiem węgla woda niszczyła szkliwo zębów. W przeciwieństwie do napojów gazowanych z dodatkiem cukru nie powoduje też próchnicy.
Schłodzony napój tego rodzaju ma także korzystne działanie na mięśnie odpowiedzialne za przełykanie. Pomaga zniwelować te nieprzyjemne objawy zarówno u osób z niedużymi problemami, jak i tymi zaawansowanymi.
[1] Czy woda gazowana jest zdrowa? (enel.pl)