Polacy coraz chętniej wybierają kranówkę
Na przestrzeni ostatnich 25 lat w Polsce zaszły ogromne zmiany w podejściu do picia wody z kranu. Jeszcze w latach 90. Polacy bardzo sceptycznie podchodzili do jej jakości, co wynikało z dawnych (już minionych) problemów z infrastrukturą wodociągową i niewystarczającą kontrolą jakości wody. Niektórzy uważali, że kranówką można się zatruć, nie ma żadnych minerałów i jest niezdatna do spożycia[1].
Jeszcze w ostatnich latach duża część Polaków podchodziła do wody kranowej z dozą nieufności[2]. Dominował zwyczaj picia wody butelkowanej, co wiązało się z ogromnym zużyciem plastiku.
Z biegiem lat jakość wody w naszym kraju znacząco się poprawiła, a wraz z nią wzrosła świadomość ekologiczna. Wiemy już, że kranówka jest pod stałą kontrolą Miejskich Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. Technologie uzdatniania zapewniają wysoką jakość wody trafiającą do domowych kranów[3]. Nie ma więc istotnych obaw przed piciem kranówki, dlatego coraz chętniej decydujemy się na nią.
Wielu Polaków regularnie pije wodę z kranu. Mamy nadzieję, że duża w tym zasługa kampanii edukacyjnych BRITA (m.in. o korzyściach picia wody z kranu i szkodliwości plastiku oraz mikroplastiku) i filtrów BRITA usuwających zanieczyszczenia i poprawiających smak wody.
Widzimy, po rosnącej sprzedaży naszych produktów na przestrzeni lat, że przekonujecie się do filtrowanej kranówki i z większą świadomością ograniczacie użycie plastikowych butelek.
Nasze filtry do wody to realna korzyść dla planety. Dzięki nim, wspólnie z Wami, zmniejszyliśmy zużycie plastikowych butelek – w ciągu miesiąca używania filtru BRITA MAXTRA PRO jedno domostwo może oszczędzić nawet 3,7 kg zbędnego plastiku[4]!
Teraz możemy z pełną świadomością przyznać, że ambicja, pomysłowość i wytrwałość Hankammera wpłynęły na bardziej świadome podejście ludzi do picia wody, ograniczając ubożenie zasobów wody i zaśmiecanie środowiska. BRITA zmienia świat!
[1] https://pijewodezkranu.org
[2] Cichocki R., Wechta P., Konsumpcja wody z kranu. Wnioski z badań socjologicznych w aglomeracji poznańskiej, Marketing i Rynek/Journal of Marketing and Market Studies, ISSN 1231-7853
[3] https://www.mpwik.com.pl/view/mpwik-informuje-woda-w-kranie-jest-bezpieczna-a-jej-sklad-pozostaje-bez-zmian
[4] https://www.brita.pl/ciekawostki/dla-ciebie/jestem-britus